You are here: Home > Odzysk surowców > Zyski i straty z recyklingu

Zyski i straty z recyklingu

Jak wiadomo od pewnego czasu w naszym kraju działają firmy, które zajmują się recyklingiem. Skoro istnieją takie firmy, to widocznie muszą być z tego jakieś zyski, coś więcej niż tylko możliwość oczyszczenia środowiska. Ludzie kiedy wiedzą, że mogą oddać puszki do skupu i dostać za to jakieś pieniądze, to zapewne nie wyrzucą jej byle gdzie, ale nawet będąc w podróży, wezmą ze sobą do domu, by tam umieścić wraz z innymi w worku, a następnie w większej ilości dostarczyć do danego skupu. Firmy, które zajmują się danym recyklingiem jeszcze za te wszystkie odpady, za tworzywa sztuczne płacą. Czy to się opłaca? Wygląda na to że tak. Gdyby chodziło jedynie o czystość środowiska, być może za duże byłyby straty i wówczas żadna firma nie mogłaby sobie na to pozwolić. Przetworzenie tworzyw sztucznych na nowe produkty minimalizuje koszty, dlatego korzystniej jest je przetworzyć, niż produkować od nowa. To wiązałoby się z większymi kosztami i jednocześnie z większym zanieczyszczeniem środowiska naturalnego.

Comments are closed.