You are here: Home > Nauka, Wiedza, Technika > Zarządzanie wiedzą w życiu

Zarządzanie wiedzą w życiu

Każdy, kto zdobył jakąś wiedzę, stara się ją później wykorzystać. I wcale nie musi tu chodzić o informacje pozyskane na studiach czy kursach, bądź jeszcze innych szkoleniach. Przecież człowiek uczy się nawet, jeżeli nieustannie siedzi w domu, gdyż nie przebywa całymi dniami na kanapie, a wykonuje pewne czynności czy prace i niekiedy przystępując do nich dowiaduje się, że jednak wcześniej przykładowo popełnił jakiś błąd i tym razem postąpi inaczej. Wsypując trzy łyżeczki cukru do szklanki, herbata okazuje się zbyt słodka. Zdobywając tę wiedzę, następnym razem wsypie dwie i zapamięta, że wówczas ma ona zupełnie inny, lepszy smak. Choć w tym przypadku zarządzanie wiedzą jest zbyt skąpe, to jednak można powiedzieć, że przecież też ma ono miejsce. W innym znaczeniu określa się tak po prostu wykorzystywanie tej wiedzy, a w tym przypadku była ona wykorzystana. Dlatego w życiu również zarządzamy własną wiedzą i wcale nie musi być to ta zdobyta na studiach, dotycząca przykładowo konkretnej dziedziny.

Comments are closed.