You are here: Home > Nauka, Wiedza, Technika > Zarządzanie wiedzą w krytycznych sytuacjach

Zarządzanie wiedzą w krytycznych sytuacjach

Każda firma na pewno ma lepsze i gorsze dni jak każdy. Jednak niekiedy bywają naprawdę krytyczne sytuacje, kiedy wszystko się wali i wydaje się, że nic już nie ma najmniejszego sensu. Wówczas zarządzanie wiedzą musi być zarazem intensywne i ostrożne. W końcu chyba wszyscy wiemy, że nie można podejmować pochopnych decyzji, ani też działań. Jednak na pewno też trzeba coś robić, bo zaprzestanie działań prowadzi tym bardziej do upadku firmy i nic dobrego takie zachowanie nie wróży. Wiedza tym bardziej w krytycznych sytuacjach firmy się przydaje, dlatego ważne jest, by wszyscy pracownicy jakąś tam wiedzę posiadali. Wówczas przynajmniej będzie wiadomo co jeszcze można zrobić, od czego należałoby zacząć i tak dalej. Jest to bardzo ważne, ponieważ jeżeli nikt nie będzie wiedział jak postępować, firma nie będzie miała szans. Kto ją uratuje, jak nie właściciel i pracownicy. Tylko oni muszą wiedzieć jak postępować i jak pozbyć się tej krytycznej sytuacji, która na pewno nie jest komfortowa dla nikogo.

Comments are closed.