You are here: Home > Bezpieczeństwo i Pierwsza Pomoc > Kiedy wzywa się straż pożarną

Kiedy wzywa się straż pożarną

Straż pożarną jak wszyscy bardzo dobrze wiemy, wzywa się jedynie w sytuacjach, kiedy istnieje zagrożenie zdrowia czy życia, w sytuacji wybuchu pożaru, tonięcia i innych podobnych sytuacjach. W każdym bądź razie jest to służba, która dąży do tego, aby uratować czyjeś życie, bądź z kolei przyczynić się do zachowania zdrowia innych osób. Dlatego kiedy tylko pojawia się jakieś zagrożenie, a już na pewno gdy wybucha płomień, należy wzywać straż. Oczywiście są sytuacje, w których sami jesteśmy wstanie sobie poradzić. Na przykład rozpalając ognisko, płomień wydobywa się poza nie i kiedy w pobliżu jest woda, albo z kolei jakiś piasek, to można ze wszystkim samodzielnie się uporać. W tym przypadku wydzwanianie na straż pożarną byłoby niepoważne, a niekiedy oczekiwanie na nią zbyt długie, prowadzące do większych strat i zdecydowanie większego płomienia, który mógłby już znacznie zagrażać bezpieczeństwu. Także w sytuacjach, kiedy nie ma jak się ratować, należy dzwonić po straż, a im szybciej tym lepiej.

Comments are closed.