You are here: Home > Bezpieczeństwo i Pierwsza Pomoc > Do wypadku przyjeżdża też straż pożarna

Do wypadku przyjeżdża też straż pożarna

Kiedy na drodze ma miejsce wypadek samochodowy, a w szczególności ten bardzo poważny, przyjeżdża oprócz policji i karetki, również straż pożarna. To strażacy zabezpieczają teren, a także są w pełnej gotowości, aby w razie co wkroczyć do akcji, jeżeli będzie to konieczne. Niektóre wypadki są bardzo niebezpieczne. Samochody wybuchają, niekiedy ma miejsce jeszcze inne zdarzenie, przez co strażacy po prostu muszą znaleźć się tam w gotowości. Policja musi ocenić zdarzenie, znaleźć winnych i niewinnych, pogotowie musi zająć się poszkodowanymi, a strażacy wówczas robią wszystko, aby już nic więcej złego się nie wydarzyło, a tym bardziej aby nie ucierpieli zgromadzeni w danym miejscu ludzie. Dlatego obecność straży pożarnej w miejscach wypadku jest wręcz niezbędne. Najczęściej nie wzywa się jej do małych stłuczek, kiedy po prostu ktoś komuś z niedużą prędkością uderza w tył samochodu. Wtedy nie ma zagrożenia życia, ani nawet zdrowia. Często nawet pogotowie nie jest potrzebne, więc tym bardziej straż nie będzie.

Comments are closed.