You are here: Home > Bezpieczeństwo i Pierwsza Pomoc > Wypadek drogowy, jak pomóc poszkodowanym?

Wypadek drogowy, jak pomóc poszkodowanym?

Będąc świadkiem wypadku drogowego należy zachować ostrożność. Należy, więc zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu, włączyć awaryjne światła jak i zaciągnąć hamulec. Jeśli sami zostaniemy poszkodowani to na pewno nie uda się nam udzielić nikomu pierwszej pomocy, lecz sami będziemy jej potrzebować. Co ważne należy też i zabezpieczyć miejsce samego zdarzenia zdarzenia. Bardzo ważna jest ocena stanu zdrowia poszkodowanych oraz zapewnieni im bezpieczeństwa poprzez ugaszenie palącego się samochodu bądź, jeśli zaistnieje taka sytuacja należy ofiary przenieść z dala od źródła zagrożenia. Opanowanie w takich szczególnych sytuacjach jest istotne, bo należy również jak najszybciej udzielić pomocy rannym i wezwać karetkę pogotowia. Niestety bardzo wiele osób będących świadkami zdarzeń na drodze po prostu ucieka z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy poszkodowanym. Zazwyczaj wynika to z faktu, iż nie posiada się wiedzy z zakresu pierwszej pomocy bądź po prostu strach nie pozwala na trzeźwe myślenie.

Comments are closed.