You are here: Home > Bezpieczeństwo i Pierwsza Pomoc > Jak wezwać straż pożarną

Jak wezwać straż pożarną

Kiedy pojawia się ogień zajmujący kolejne pomieszczenia mieszkania czy domu, albo innego budynku, a może dane zdarzenie ma miejsce na powietrzu, należy jak najszybciej zadzwonić po straż pożarną. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przeciwnym razie wszystko doszczętnie spłonie i nie będzie najmniejszej szansy na to, aby cokolwiek uratować. Należy więc wykonać jeden podstawowy telefon. Jest to jak każdy wie chociażby z podstawówki, numer 998. Dzwoniąc należy przedstawić się, a następnie w skróci opowiedzieć co się stało, a także gdzie. Lokalizacja jest tu bardzo ważna. Strażacy muszą dotrzeć na czas, a jeżeli będą błądzić, nic z tego nie wyjdzie. Ważne są wszystkie informacje, jakie pozwolą strażakom dotrzeć na miejsce, a także odpowiednio przygotować się do akcji. Jak nie trudno stwierdzić, istnieje tylko jedno rozwiązanie, czy jeden sposób wzywania straży pożarnej. Telefony dziś praktycznie ma każdy i nie ma najmniejszego problemu, aby w odpowiedniej chwili zadzwonić, poprosić o przyjazd.

Comments are closed.