You are here: Home > Bezpieczeństwo i Pierwsza Pomoc > Kiedy i jak wezwać karetkę pogotowia?

Kiedy i jak wezwać karetkę pogotowia?

Karetka pogotowia to nie taksówka, nie można wzywać jej do błahych przypadków, gdyż w tym samym momencie ktoś może potrzebować faktycznie pilnej opieki medycznej. Nieuzasadnione wezwania kończą się tym, iż wzywający musi ponieść koszty dojazdu karetki. Co ważne wzywając ja należy opanować nerwy i stres i jasno odpowiadać na pytania zadawane przez dyżurnego. Przede wszystkim należy podać swoje dane, liczbę osób poszkodowanych, to, w jakim stanie się znajdują oraz miejsce samego zdarzenia. Dzięki temu ofiary będą mogły liczyć na szybką i fachową pomoc medyczną. Wydawać się może, że wezwanie karetki jest proste, jednak w kryzysowych sytuacjach wiele osób nie pamięta nawet numeru nie mówiąc już o opanowaniu się. Mówiąc wszystkie istotne fakty, na pewno pomoc dotrze na czas, choć samemu także należy jej udzielić jak i zabezpieczyć samo miejsce zdarzenia. Nie należy zapomnieć o podaniu numeru telefonu, z którego się dzwoni, to ułatwi kontakt, w przypadku gdyby połączenie zostało nagle przerwane.

Comments are closed.