You are here: Home > Odzysk surowców > To tylko ludzkie potrzeby

To tylko ludzkie potrzeby

Ludzkie zapotrzebowanie na większą ilość towarów czy produktów sprawia, że fabryki posłusznie je wytwarzają. A wraz z nimi powstają kolejne opakowania, należące między innymi do tworzyw sztucznych. Tych jak wiadomo nie brakuje, gdyż w danym momencie zasypują pobliskie rowy, lasy i wszystkie inne miejsca, w którym mogłoby się wydawać jeszcze niedawno, środowisko było tak czyste, świeże. Można powiedzieć, że wszystko to dzieje się z ludzkiej potrzeby, ale i nie ma co ukrywać z winy tych samych osób. Jeżeli istnieje zapotrzebowanie na znacznie większa ilość produktów to nie ma w tym nic złego. Po prostu gospodarka się rozwija, wszystko jest w porządku. Jednak pamiętajmy o ważnej kwestii. Gdyby tak każdy pomyślał o swoim otoczeniu i umieścił te śmieci we właściwych zbiornikach, dokonując w ten sposób segregacji, a tworzywa sztuczne oddał do recyklingu, tego wszystkiego by nie było. Ludzie by więcej korzyści z tego czerpali, przede wszystkim by mieli czyste otoczenie. A to również jest ludzką potrzebą.

Comments are closed.