You are here: Home > Bezpieczeństwo i Pierwsza Pomoc > Strażacy są nam potrzebni

Strażacy są nam potrzebni

Bez najmniejszej wątpliwości możemy przyznać, że strażacy są jak najbardziej nam potrzebni. To oni ratują ludzi w czasie powodzi, pożaru, a także w wielu przykrych dla człowieka sytuacjach. Mają na celu zapewnić mu bezpieczeństwo. Niekiedy nie da się uratować zdrowia, ale za to życie, a przecież jest tylko jedno i w takiej sytuacji każdy poszkodowany jest za to wdzięczny. Strażacy są wyszkoleni w zakresie wystąpienia różnych zagrożeń. Dlatego jak najbardziej potrafią pomóc każdemu i w bardzo wielu przypadkach. Możemy na nich polegać, choć musimy też wiedzieć, że niektóre sytuacje są na tyle trudne, iż nawet wyspecjalizowany strażak nie będzie wstanie sobie ze wszystkim poradzić. bez względu na to są wstanie zapewnić większe bezpieczeństwo czy wydostanie się z poważnych tarapatów, aniżeli sam poszkodowany czy ktoś inny bez żadnych uprawnień i większych zdolności. Gdyby ludzie byli tak samowystarczalni w walce z ogniem, to zapewne nie wzywaliby strażaków. A straż pożarna jest wzywana często i to każdego dnia, więc wygląda na to, że są oni potrzebni.

Comments are closed.