You are here: Home > Bezpieczeństwo i Pierwsza Pomoc > Strażacy nie boją się ognia

Strażacy nie boją się ognia

Strażacy to przede wszystkim specjaliści od ognia. Oni nie boją się płomienia. Doskonale radzą sobie nawet w najtrudniejszych sytuacjach, w czasie największych pożarów. Gdyby taki strażak miał obawy i lękał się ognia, prawdopodobnie nie byłby wstanie nikomu pomóc a także przede wszystkim nie przystąpiłby do ugaszenia tego pożaru. Dlatego do straży wstępują jedynie mężczyźni, którzy niczego się nie obawiają, którzy nie boją się ognia, nie mają z nim żadnego problemu. Na pewno zanim taki strażak na dobre zostanie w straży, musi przejść pewne szkolenie i testy. Jeżeli we wszystkim się sprawdzi, ma po prostu szansę na to, aby rozpocząć pracę, która niesie ze sobą mnóstwo wyrzeczeń, ale i przede wszystkim poważne ryzyko. Na narażenie swojego życia raczej nikt się nie decyduje chętnie, jeżeli już ktoś to robi, to widocznie czuje powołanie do tego zawodu. Jest to wówczas osoba, która na pewno nie boi się ognia, a nawet jest wstanie do niego wejść, aby tylko uratować czyjeś życie co jest przecież najważniejsze.

Comments are closed.