You are here: Home > Bezpieczeństwo i Pierwsza Pomoc > Straż nie tylko w sytuacjach pożaru

Straż nie tylko w sytuacjach pożaru

Choć straż pożarna kojarzy się dzieciom i wielu dorosłym z pożarem, to jednak musimy pamiętać, że można ją wzywać również w wielu innych sytuacjach, innych zagrożeniach bezpieczeństwa. Jeżeli powiedzmy ktoś wpadnie do studni, która jest nawet zupełnie sucha, należy dzwonić po danych specjalistów. To oni posiadają sprzęt, który będzie wstanie pomóc w wyciągnięciu poszkodowanego. Pogotowie jak wiadomo też będzie potrzebne, ale ono skupi się już tylko na ratowaniu życia, opatrywaniu ran i tak dalej, czyli na tym na czym się zna najlepiej. Jest to tylko jeden z przykładów, kiedy straż pożarna może bez problemu wkroczyć do akcji. A w rzeczywistości jest ich zdecydowanie więcej. Nawet ściąganie kota z dachu wchodzi w grę. Oczywiście trzeba tylko wspomnieć o tym przez telefon, podczas zawiadamiania straży. Wiadomo, że ci zawsze wyruszają na sygnale, śpiesząc się do świadczenia pomocy poszkodowanym, ludziom w niebezpieczeństwie. W tym przypadku może po prostu wyślą kogoś innego, kto zwyczajnie przyjedzie bez większego zamieszania i tego zwierzaka ściągnie.

Comments are closed.