You are here: Home > Bezpieczeństwo i Pierwsza Pomoc > Straż pożarna nie toleruje oszustwa

Straż pożarna nie toleruje oszustwa

Czasem zdarza się, że na straż pożarną dzwoni oszust, który zawiadamia o pożarze czy innym niebezpieczeństwie. Wówczas podaje konkretny adres, a samochód wraz ze strażakami wyrusza w trasę. Jeżeli taką osobę da się złapać, ponosi surowe konsekwencje. Musimy pamiętać o tym, że przecież tak naprawdę w tym samym czasie może wydarzyć się coś niebezpiecznego dla całej okolicy, na przykład pożar. I to tam będzie cierpiało wielu ludzi, to ich będzie trzeba naprawdę ratować. Dlatego takie nieprzemyślane telefony i wyzwanie straży pożarnej bez powodu jest karane. To tak naprawdę bardzo poważna sprawa. Każdy powinien zdawać sobie z tego sprawę. Wiedzą o tym nawet małe dzieci, ale niestety są też ludzie, których trzymają się niepoważne, a już na pewno niemądre pomysły czy żarty. Gdyby nie było danych kar, to zapewne niektórzy nie braliby tego do siebie. Wydzwanialiby na straż pożarną bez powodu i robili zamieszanie. To wszystko prowadziłoby do niebezpiecznych zdarzeń których należy przecież unikać.

Comments are closed.