You are here: Home > Bezpieczeństwo i Pierwsza Pomoc > Straż pożarna ratuje ludzi

Straż pożarna ratuje ludzi

Straż pożarna wykonuje pracę mającą na celu ratowanie ludzi w niebezpiecznych sytuacjach, będących zagrożeniem zdrowia czy życia. Kiedy dzieje się coś niebezpiecznego, a przede wszystkim wybucha pożar, do akcji wkracza straż pożarna, która się zna na tych sprawach. Strażacy bardzo dobrze wiedzą jak gasić pożar, jak zachować się na miejscu pożaru, a także przede wszystkim jak ratować człowieka w płomieniach. Nikt z nas zapewne nie potrafiłby się tak zachować w podobnej sytuacji. Być może ratując innych ludzi, czy nawet jednego człowieka, sam naraziłby swoje zdrowie, albo co gorsze życie. A tak nie może być. Dlatego od takich trudnych przypadków są strażacy i to oni zawsze są gotowi do drogi, a także udzielania pomocy potrzebującym. Straż pożarna można wzywać w różnych sytuacjach. Musimy tylko pamiętać, że nie wolno tego robić bez powodu, czy z byle jakiego powodu, mówiąc przez telefon coś innego. Jeżeli kot wpadł do głębokiej przepaści, to trzeba o tym powiedzieć od razu. Nie wolno zawracać głowy od tak sobie.

Comments are closed.