You are here: Home > Bezpieczeństwo i Pierwsza Pomoc > Straż pożarna nakłania do przestrzegania przepisów

Straż pożarna nakłania do przestrzegania przepisów

Na pewno nie raz mieliśmy okazję słyszeć, jak straż pożarna nakazuje, aby wszyscy przestrzegali przepisów. Chodzi tu przede wszystkim o właściwe zachowanie w pewnych sytuacjach. Jeżeli nie można podpalać traw, to nie można i tego przepisu należy przestrzegać. Z kolei gdy jest zakaz palenia papierosów w miejscach, gdzie po prostu nie można, gdzie znajdują się być może jakieś niebezpieczne zbiorniki czy coś w podobnym stylu, to nie można tego robić. I takich zakazów jest sporo, choć tak naprawdę nie jest trudno z nimi funkcjonować. Są to przypadki dość oczywiste i zrozumiałe. Ale oczywiście zawsze znajdzie się ktoś, kto te przepisy i zakazy łamie. To ci są karani, a później żałują, ale to już tylko i wyłącznie ich sprawa. Sami musimy się pilnować, aby nie zagrażać bezpieczeństwu zarówno swojemu jak i niewinnych ludzi. Wszystko to jest bardzo ważne i powinno być tak samo ważne dla każdego z nas z osobna. W ten sposób również narażani są strażacy, którzy muszą pracować w takich niebezpiecznych warunkach.

Comments are closed.