You are here: Home > Nauka, Wiedza, Technika > Pracownik bez doświadczenia tak, bez wiedzy nie

Pracownik bez doświadczenia tak, bez wiedzy nie

Jeżeli zgłasza się do pracy kandydat, który powiedzmy nie posiada doświadczenia w pracy na danym stanowisku, ale za to ma ogromną wiedzę teoretyczną, to z pewnością warto mu dać szansę. Kiedy jednak kandydat nie ma także wiedzy, kompletnie nie nadaje się do tej pracy, ponieważ inni pracownicy ani tym bardziej szef nie będzie wstanie go do tej pracy odpowiednio przygotować. Wiedza teoretyczna zawsze jest wymagana, stanowi można powiedzieć podstawę. Zawsze przydaje się podczas pozyskiwania kolejnych umiejętności. Na ogół wszyscy o tym wiemy, ale mimo to zdarzają się tacy kandydaci na konkretne stanowisko, którzy mają ubogie CV, a także kompletnie nie znają się na branży, w której chcą pracować. Aplikują na stanowisko, ponieważ potrzebują pracy. Nikt nie będzie ich uczył od podstaw, przynajmniej tę wiedzę trzeba posiadać i starać się nią zarządzać, wdrażać w praktyce. Dzięki temu dużo łatwiej jest zdobywać większe doświadczenie i umiejętności w pracy na danym stanowisku jak i na wielu innych.

Comments are closed.