You are here: Home > Nauka, Wiedza, Technika > Po co nam wiedza w pracy

Po co nam wiedza w pracy

8839477317Praca bez wiedzy jest zupełnie niemożliwa. Jeżeli się na czymś nie znamy, to niby w jaki sposób mamy wykonywać obowiązki, które na nas spadają. Jest to praktycznie niemożliwe i zarazem oczywiste. Wiedza jest niezbędna na każdym kroku. Można powiedzieć, że praktycznie każdy człowiek zarządza wiedzą, ponieważ wykonując jakieś czynności w domu, tez musi wiedzieć jak się za nie zabrać. W pewnym sensie polega to na tym, że chcąc wyprać ubrania, najpierw musimy dowiedzieć się jak uruchomić pralkę, a także jak przygotować odzież. Mając te wiedzę, zarządzamy nią, czyli wykorzystujemy w praktyce. Wiedza potrzebna jest więc na każdym kroku i nie ma szans na to, byśmy poradzili sobie bez niej. Wszyscy praktycznie przez całe życie się uczymy. Czasem musimy celowo udać się na kurs albo nawet na kilkuletnie studia, by poszerzyć swoją wiedzę i móc swobodnie realizować powierzone zadania, których na pewno będzie sporo. Jak to w każdej firmie bywa, zarządzanie wiedzą jest obowiązkiem każdego pracownika.

Comments are closed.