You are here: Home > Ekologia > Palenie w pracy

Palenie w pracy

Od kilku lat takie zachowania jak palenie w pracy są zabronione. Nie można zapalić w dowolnym momencie, w dowolnym miejscu, ponieważ wówczas poważnie łamiemy regulaminy i przepisy. Nie można tłumaczyć się tym, że praca jest stresująca, czy że chcemy odpocząć. Kilkanaście lat temu oczywiście była to norma, minutka na papierosa była pewnym rytuałem, było to coś celebrowane przez niemal wszystkich pracowników, jednakże czasy się zmieniają. Wszelakie badania mówią, że palenie jest niezdrowe, że palący tracił przeciętnie godzinę czasu w ciągu dnia pracy na palenie papierosów, co nie jest oczywiście dobre dla nikogo. Prawo jednak wymaga od pracodawców tego, by zorganizować jakieś osobne miejsce, chociażby niewielkie dla osób, które palą papierosy. Bardzo często takie palarnie to pomieszczenia, w których najczęściej stojąc przy wielkich popielnicach można „złapać dymka”, czyli zapalić papierosa. Niektórzy do tych pomieszczeń wychodzą często, inni raz na jakiś czas. To dobre rozwiązanie chociażby ze względu na osoby które nie palą wcale.

Comments are closed.