You are here: Home > Bezpieczeństwo i Pierwsza Pomoc > Ostrzeżenia straży pożarnej

Ostrzeżenia straży pożarnej

Straż pożarna co roku ostrzega ludzi przed wypalaniem traw. Wspomina również o wszelkich innych niebezpieczeństwach, które mogą prowadzić do fatalnych skutków. Ludzie często są bardzo bezmyślni. Postępują gorzej niż dzieci, bo w dzisiejszych czasach i one bardzo dobrze zdają sobie sprawę z wszelkich zagrożeń jakie na nie czyhają. Często strażacy opowiadają różne sytuacje, zdarzenia które miały miejsce w konkretnych regionach i sytuacjach. Opowiadają z jakich tarapatów wyciągają ludzi, czy im się to udaje, czy też nie. Czasem taka rozmowa ze strażakiem jest całkiem dobra. Dzięki temu można przynajmniej dowiedzieć się jakie są zagrożenia, a także jak ich unikać. Strażacy przeważnie przyjeżdżają do szkół pod koniec roku szkolnego, aby powiedzieć im jak należy się zachowywać, jak powstępować w razie wszelkich niebezpieczeństw chociażby tych związanych z ogniem. Takie spotkania wiele dają młodym ludziom, niektórzy zaczynają zdawać sobie sprawę jak bardzo ważne jest to, aby nie wykonywać pewnych, niemądrych czynności, które mogą wiązać się z aż tak niebezpiecznymi skutkami.

Comments are closed.