You are here: Home > Bezpieczeństwo i Pierwsza Pomoc > Ochotnicy w straży pożarnej

Ochotnicy w straży pożarnej

W wielu miejscowościach, a przede wszystkim w gminach, nie brakuje strażaków tak zwanych ochotników. To nie jest ich zawód, ale w pewnym sensie dodatkowe zajęcie. Oni też pomagają ludziom, ratują ich z płomieni, a także w wielu innych sytuacjach. Nie wszyscy tak chętnie i zupełnie z własnej ochoty zatrudniają się w straży pożarnej, ale należy zaznaczyć, iż takowe osoby występują i to na terenie całego kraju. Niektórym zależy na tym, aby robić coś dla społeczeństwa, może nawet zupełnie bezinteresownie. W straży jednak praca jest dość trudna, a przede wszystkim bardzo niebezpieczna. Dlatego jeżeli ktoś sam się do niej zgłasza, inni dziwią się, że chce ryzykować tak swoje zdrowie czy nawet życie. Ale są chętni, którzy od zawsze chcieli pracować w straży i mając już konkretne szkolenia, odbywając przygotowania i testy, zajmują się tym. Wielu strażaków ma ogromną satysfakcję z tego, że pomogli ludziom potrzebującym tej pomocy. Ochotnicy w straży wykonują te same zadania, też wyjeżdżają do pożarów i innych niebezpiecznych przypadków.

Comments are closed.