You are here: Home > Bezpieczeństwo i Pierwsza Pomoc > Kto może pracować w straży

Kto może pracować w straży

Straż pożarna to bardzo niebezpieczne i zarazem odpowiedzialne miejsce pracy. Strażacy muszą być nastawieni na mnóstwo wyrzeczeń. W związku z tym tak naprawdę nie wszyscy mogą pracować jako strażacy. Zwyczajnie niektórzy się do tego nie nadają. Niektórzy słyną z tego, że nie mają zbyt dobrej sprawności fizycznej, są zbyt otyli, albo po prostu wolno się ruszają. Tacy niestety nie mogą być strażakami. W straży mogą pracować nawet młodzi mężczyźni. Muszą tylko pokończyć odpowiednie szkoły, przejść kursy i szkolenia, nabrać wprawy i doświadczenia. Wszystko to jest wymagane, aby taki strażak mógł swobodnie rozpocząć pracę. Nie wszyscy są wstanie poradzić siebie psychicznie. Przecież widząc takie płomienie, strażak musi mieć odwagę, żeby nawet niekiedy w te płomienie wejść i uratować z nich ludzi. Musi również nastawić się na bardzo przykre widoki, szczególnie w sytuacjach, kiedy nie da się kogoś uratować. Także nie każdy może być strażakiem, tylko niektórzy radzą sobie w tym niebezpiecznym zawodzie.

Comments are closed.