You are here: Home > Odzysk surowców > Jak nakłonić ludzi do recyklingu

Jak nakłonić ludzi do recyklingu

Co prawda nie zaglądamy nikomu do śmietników, ale nie trudno się domyślić, że ludzie często wyrzucają śmieci bez segregacji. Zdarza się nawet, że odpadki z jedzenia wraz z innymi tworzywami sztucznymi, na przykład z puszkami aluminiowymi, metalowymi, a także wieloma innymi rzeczami. Przez to nie da się później danych tworzyw przekształcić na nowe produkty czy opakowania. Niektórzy od lat zastanawiają się w jaki sposób nakłonić ludzi do tego, by w końcu oddawali co można do recyklingu. Są skupy, które tak jak skupują makulaturę, tak również chętnie przyjmują tworzywa sztuczne. Ale tak naprawdę nie wiadomo czy w ogóle jest jakiś sposób, który by kogokolwiek zmotywował do danego działania, ponieważ jak też wiadomo, nigdy nikomu nie da się dogodzić. Jedni może się skuszą, a inni i tak będą przeciwni. Ale może kiedyś ktoś wpadnie na ciekawy pomysł, by zmotywować do segregacji, do recyklingu, do dbania o środowisko, które jest dla nas bardzo ważne. Od tego po części zależy nasze życie i zdrowie.

Comments are closed.