JEST TO CZĘŚĆ PRZEZNACZONA DO UMIESZCZANIA PRZEZ NAUCZYCIELI PRZEDMIOTOWCÓW INFORMACJI ZE SWOICH PRZEDMIOTÓW  
 

ANGIELSKI

AKTUALNOŚCI SPORTOWE

ZAJĘCIA KOMPUTEROWE

MATEMATYKA

 

 

 

   
 

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego Albus

z radością informujemy.że uczniowie:

Oskar Mikulski z klasy VIc,

Mateusz Rokita z VII a

 Jakub Rospłoch-Bergier z VIIc

zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego  Albus.

Wysokie wyniki i wyróżnienia otrzymali:
Mateusz Hebel klasa IVa
Mateusz Stefański kl.VIb
Zuzanna Pawlik kl.VIc
Karolina Gołąbek  kl. VII b
Celina Jakubowska kl.VIIc
Alicja Mazur kl. VIIc

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!

Ewentualne zagadnienia do powtarzania(zakres programu nauczania klas I,II,III):

Klasa I

1.Powitania i pożegnania w języku angielskim

2.Nazywanie zabawek

3.Nazwy kolorów

4.Nazwy jedzenia

5.Liczenie do 10

6.Nazwy części ciała

7.Nazwy zmysłów: touch, smell, see, taste

8.Rozumienie prostych poleceń

9.Nazwy zwierząt

10.Nazwy czynności wykonywanych przez zwierzęta

11.Konkurencje sportowe

12.Nazwy jedzenia

13.Członkowie rodziny

14.Proste przymiotniki: big, small, tiny…

 

 

 

 

 

 

 

 

Klasa II

1.Przedstawianie się

2.Nazwy zwierząt

3Nazwy zabawek

4.Liczenie do 20

5.Członkowie rodziny

6.Nazwy przyborów szkolnych

7.Nazywanie przedmiotów w klasie

8.Dni tygodnia

9.Określanie sposobów spędzania wolnego czasu

10.Nazwy czynności wykonywanych w wolnym czasie

11.Nazywanie pokojów i pomieszczeń w domu

12.Członkowie rodziny

13.Nazwy zwierząt domowych

14.Określanie nastroju: sad, happy

15.Nazywanie części ciała

16.Nazywanie posiłków i potraw

17.Kolory,liczby polecenia

 

 

 

 

Klasa III

1.Liczenie do 50

2.Alfabet

3.Nazwy miesięcy

4.Nazwy dni tygodnia

5.Przedmioty w klasie i ich położenie

6.Nazywanie i opisywanie ubrań

3.Członkowie rodziny

4.Opisywanie w co kto jest ubrany

5.Nazywanie i opisywanie części ciała dzikich zwierząt

6.Nazwy miejsc w których żyją dzikie zwierzęta

7.Nazywanie i opisywanie potraw

8.mówienie o tym co się lubi a czego się nie lubi.

9.Dzielenie żywności na grupy

10.Nazywanie i opisywanie sportowców

11.Opisywanie czynności które potrafią wykonać sportowcy

12.Nazwy sportów

13.Czynności poranne

14.Pytanie o godzinę i jej podawanie

15.Nazwy głównych świąt po angielsku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  ZAJĘCIA KOMPUTEROWE W KLASACH 1-3
  UCZNIOWIE KLAS PIERWSZYCH W CZASIE ZAJĘĆ, ZAPOZNAJĄ SIĘ Z OBSŁUGĄ KOMPUTERA, LOGOWANIEM NA OGÓLNE KONTO. PIERWSZYM PROGRAMEM, W KTÓRYM UCZĄ SIĘ PRACOWAĆ, TO PAINT ORAZ TUXPAINT. BUDUJĄ SCENY W PROGRAMIE BALTIE. ZAPOZNAJĄ SIĘ Z KLAWIATURĄ. ĆWICZĄ PISANIE PROSTYCH TEKSTÓW W OFFICE WORD ORAZ PISU PISU.

 

ALBUM SPORT

 

MINI MISTRZOSTWA

W ostatnich dniach w naszej szkole odbyły się Mini Mistrzostwa Świata w piłce nożnej SP 44.

Klasy po wylosowaniu kraju i grupy walczyły o puchar.
Po emocjonujących meczach, pełnych woli walki i sportowej rywalizacji wyłonieni zostali zwycięscy:

I m-ce Portugalia ( klasa 7a) 
M-ce 2 - Hiszpania (6c)
M-ce 3 - Belgia (6a)
M-ce 4 - Rosją (5c)
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Adam i Tomek Cieślik znowu "rowerowo", w maju 2018r.stanęli kilka razy na podium wyścigów rowerowych. Uczestnicząc
na Velo Toruń Tomek zwyciężył swój  wyścig, a nagrodę wręczał  mu sam mistrz świata  w kolarstwie Michał  Kwiatkowski.
BRAWO!

Adam i  Tomek Cieślik uczestniczyli  w sezonie 2017  w kilku  wyścigach kolarskich,  w cyklu Pomorskiej Ligi  MTB.
Adam zajął I miejsca a Tomek II zwyciężając w bardzo  trudniej  rywalizacji z innymi młodymi kolarzami w województwa pomorskiego!
W zeszłym tygodniu  odbyło  w Radzie Miasta się uroczyste podsumowanie Pomorskiej Ligii MTB i  wręczenie pucharów.
Nagrody  wręczali  Prezes Pomorskiego Związku Kolarskiego, Wiceprezydent Gdańska oraz Przewodniczący Rady  Miasta - BRAWO!
 
14 miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych szkół podstawowych w Gdańsku zdobyły nasze dziewczęta - GRATULACJE!

 

EX PRZYMORZE

PRZY NASZEJ SZKOLE DZIAŁA SZKÓŁKA PIŁKARSKA, CHĘTNYCH ZAPRASZAMY :)

GODZINY ZAJĘĆ:

SP 44 - wtorek i piątek godzina 14:30-16:00 rocznik 2009/2010
SP 44 - piątek godzina 16:00-17:30 rocznik 2007/2008
SP 44 - sobota (nie każda) - 9:30-11:00 rocznik 2009/2010
SP 79 - wtorek godzina 15:00-16:30 i czwartek godzina 16:00-17:30 rocznik 2009/2010
bosko Orlik ul. Kołobrzeska 75 - wtorek 15:30-17:00 rocznik 2007/2008
   

 

 

 

NASZA SZKOŁA W GDAŃSKICH IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W ROKU 2016/2017 ZDOBYŁA 16 MIEJSCE NA 87 SZKÓŁ! BRAWO!

PUNKTACJA GENERALNA
KLASA 5B ZAJĘŁA 13 MIEJSCE NA 48 SZKÓŁ, KTÓRE BRAŁY UDZIAŁ W ROWEROWYM MAJU laughingBRAWO!
  W NASZEJ SZKOLE ODBYŁY SIĘ MIĘDZYKLASOWE COROCZNE ROZGRYWKI PIŁKARSKIE. W TYM ROKU 2016/2017 PUCHAR SZKOŁY ZDOBYŁA KLASA VID - GRATULUJEMY! MIEJSCE II ZDOBYŁA KLASA VIB; III MIEJSCE - KLASA VIA
   9 kwietnia 2017r. uczeń z klasy 6a zajął I miejsce w biegu na 900 metrów w ramach Gdańskiego Maratonu
17 marca 2017r. chłopcy klas 4-6 reprezentowali naszą szkołę w piłce koszykowej. Pokonali SP79 oraz SP92 przechodząc do dalszego etapu Mistrzostw Gdańska z pierwszego miejsca! ??? Brawo chłopaki!!!
JAK CO ROKU W NASZEJ SZKOLE ODBYWAJĄ SIĘ ZAWODY W UNIHOKEJA O NAGRODY MIKOŁAJKOWE. WYNIKI WKRÓTCE :)
NA POCZĄTKU WRZEŚNIA KAŻDEGO ROKU UCZESTNICZYMY W TRADYCYJNYCH BIEGACH PRZYMORSKICH
UDZIAŁ W MECZU CHARYTATYWNYM NA STADIONIE ENERGA