You are here: Home > Środowisko i natura > Co dzieje się z opakowaniami po produktach

Co dzieje się z opakowaniami po produktach

Kiedy kupimy konkretny produkt, najczęściej wyjmujemy zawartość z opakowania, zjadamy ją albo użytkujemy w konkretny sposób, a następnie wyrzucamy opakowanie do kosza. Z racji faktu iż uważamy się za ludzi bardzo zapracowanych, nie segregujemy śmieci, gdyż tak jest nam wygodniej. W ten sposób zapełniamy pojemnik w domu, a następnie wyrzucamy je do kosza przy domu. Stamtąd odbierają już śmieciarki i tak naprawdę nie interesuje nas co się z nimi dzieje. Zdarzają się sytuacje, kiedy ludzie kompletnie nie zwracają uwagi na to gdzie trafią śmieci, a także gdzie sami je wyrzucą. Robią to w najbardziej niedozwolonych miejscach. Niektórzy są wstanie nawet wyrzucić je do lasu albo gdzieś na pole czy nawet przy drodze, kiedy komuś nie chce się dalej odchodzić. Wiadomo, że nie jesteśmy wstanie zrozumieć dlaczego i jakim trzeba być człowiekiem żeby tak postępować, ale tacy ludzie owszem są. Dlatego wszystkie te tworzywa sztuczne i inne opakowania trafiają do różnych miejsc i niekoniecznie tam gdzie powinny.

Comments are closed.